Jak żyć w zgodzie z rodzicami partnera?

Mam 40 lat. On 30. Rodzice go terroryzują, Nakazują, przestawiają do kąta, sterują, nastawiają negatywnie przeciwko mnie. Choć mnie nie znają, tylko ich wyimaginowane myśli zobrazowały moją osobę. Matka krótko ze mną rozmawiała. Nie nauczyli syna niczego, nie umie nawet gniazdka odkręcić, Uczę go życia, ale kochamy si e i rozumiemy, jesteśmy od ponad roku i jest super. Matka histeryzuje, jest hipochondryczka, ponadto ma "syndrom pustego gniazda". On niedługo wprowadza się do mnie i tu powstaje problem, co dalej?

Witam,

Proponuję wspólnie udać się na terapię lub wysłać na nią partnera. Te nawyki nieskonsultowane ze specjalistą z pewnością zostaną i będą źródłem konfliktów.

Pozdrawiam

To zależy, czy planuje Pani długoterminowy związek ze swoim partnerem, czy zamierza Pani przyjąć jego rodziców "w pakiecie". Osobiście polecam skupić się na relacjach z partnerem. Z tego co Pani pisze wynika, że czyni on postępy w radzeniu sobie z życiem, oraz, że nie brakuje Wam uczucia do siebie nawzajem. To powinno wystarczyć do niezłego startu. Pani teściowie będą musieli sobie jakoś z tym poradzić.

http://www.gabinetzmian.pl