Zapytaj lekarza

1 , 0 1 0 , 1 4 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Negatywne skutki odstawienia tabletek antykoncepcyjnych

Odstawiłam tabletki antykoncepcyjne 3 tygodnie temu i mam dziwne dolegliwości, jakich wcześniej nie miałam. Mam 27 lat, a tabletki brałam przez 9 lat i robiłam tylko 2 przerwy po 3 miesiące. Czy to normalne, że mam objawiwy takie jak: dreszcze, potem oblewa mnie pot z ciepła, boli mnie brzuch - coś podobnego do skurczy, brzuch na dole mam wyraźnie wzdęty, jest mi słabo, jakbym miała zemdleć, ciągle wydaje mi się jakbym miała parcie na kał. Chciałabym się dowiedzieć, co można na to poradzić i kiedy to minie? Chcemy z mężem starać się o dziecko i w takiej sytuacji nie wiem, kiedy będzie to możliwe. Proszę o radę. Z góry dziękuję.

KOBIETA, 27 LAT ponad rok temu

Jak stosować prezerwatywy?

Redakcja abcZdrowie Stażysta/Rezydent, Warszawa
79 poziom zaufania

Witam!

Raczej mało prawdopodobne, aby opisane przez Pania objawy związane były z odstawieniem pigułek antykoncepcyjnych... Ewentualnie mogą to być objawy towarzyszące owulacji, która w pierwszym cyklu po odstawieniu tabletek może nastąpić nieco później niż zwykle (jakieś 8-10 dni, czyli nie np. 14. dnia cyklu, tylko 22. lub 24.). Jednak najbardziej prawdopodobna jest infekcja wirusowa, tzw. "grypa żołądkowa" (proszę sprawdzić, czy ma Pani podwyższoną temperaturę - dreszcze moga być objawem gorączki). Proszę dużo spać, poleżeć trochę w łóżku, w razie gorączki stosować leki na obniżenie temperatury i spożywać dużo płynów. Jeśli w ciągu tygodnia Pani samopoczucie nie ulegnie poprawie, warto udać się do lekarza.

Pozdrawiam! 

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety