Negatywne testy ciążowe i krwawienie menstruacyjne a ciąża

Witam! Zacznę od tego, że ostatni raz uprawiałam seks z moim mężem 30 maja (potem wyjechał on za granicę). Po tamtym czasie podejrzewałam, że jestem w ciąży. Zrobiłam kilka testów ciążowych w ciągu 3 tygodni po stosunku i wszystkie wyszły negatywne. Dla pewności zrobiłam jeszcze betaHCG z krwi po 21 dniach od stosunku i też negatywny. Powinnam jeszcze zaznaczyć, że na początku kwietnia urodziłam dziecko. Pierwszy okres dostałam 4 lipca i od tej pory miałam jeszcze 3 miesiączki nieregularne. Czy możliwe jest, żeby te testy i pojawienie się miesiączki nie wykazały ciąży (może były zrobione za wcześnie)? Ostatnio wydaje mi się, że trochę urósł mi brzuch i tak jakby odczuwam jakieś ruchy w brzuchu. Może to tylko złudzenie. Dla pewności zrobiłam wczoraj apteczny test ciążowy, który też był negatywny. Czy jest możliwość, żeby w 5. miesiącu ciąży test jej nie wykazał? Czy może poziom beta HCG jest już za niski? Bardzo proszę o odpowiedź na to pytanie.

Witam serdecznie!

Wielokrotne negatywne wyniki testów ciążowych wykluczają ciążę. O ile domowe testy ciążowe nierzadko dają wyniki fałszywie ujemne, tak test z krwi cechuje się 100% skutecznością. Oznaczenie stężenia betaHCG w surowicy krwi po 21 dniach od daty zbliżenia na pewno dało zatem prawdziwy wynik.

Nieregularne miesiączki najprawdopodobniej związane są z niedawnym porodem. Być może karmi Pani piersią, co także może powodować nieregularne krwawienia.

Pozostałe objawy takie jak wzrost obwodu brzucha i uczucie przelewania może być spowodowane nieprawidłową dietą lub wzdęciem.

Pozdrawiam