Negatywne testy ciążowe pomimo ciąży

Witam, ostatnio okres miałam 22 października 2011r, cykl zazwyczaj mam 30 -31-dniowy. Zazwyczaj jeśli miałam owulację, to jakoś to odczuwałam, a teraz nic. 10 listopada współżyłam z mężem (stosunek przerywany - nie miał miejsca wytrysk). Okres powinnam dostać 21 lub 22 listopada, a nie ma go. Robiłam test ciążowy chyba z 5:( 21.11- byłam na wyniku betaHCG i wynik 1ml. Czy to możliwe, żebym była w ciąży?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Test ciążowy z moczu, przy regularnych comiesięcznych okresach, może dać wiarygodny wynik dopiero w czasie spodziewanej miesiączki. Tak więc mógł on zostać przeprowadzony nieco zbyt wcześnie, by jednoznacznie wykluczyć ciążę. Test poziomu bHCG z krwi jest bardziej czuły i może dać pozytywny wynik nieco wcześniej, niemniej brak tego wyniku również nie wyklucza ciąży póki co. Jeśli wspomniany stosunek przerywany był jedyną sytuacją, która mogła doprowadzić do zapłodnienia, to szansa na ciążę jest bardzo niska. Polecam powtórzyć test ciążowy z moczu lub udać się na badanie krwi za tydzień, jeśli miesiączka nie wystąpi do tego czasu. Pojedyncze zaburzenia hormonalne, objawiające się opóźnieniem krwawienia miesięcznego mogą się przytrafić każdej zdrowej kobiecie i nie powinny być powodem do niepokoju. Gdyby sytuacja się powtarzała i cykl się Pani rozregulował bez wyraźnej przyczyny - proszę się udać do lekarza ginekologa.

Pozdrawiam serdecznie!