Negatywne testy ciążowe przy braku okresu i stresie

Witam, 2 dni po zakończeniu dni płodnych wg kalendarzyka uprawiałam petting i moglo dojść do wprowadzenia plemników do pochwy na palcach partnera. Miesiączka spóźnia mi się już dwa tygodnie, a test ciążowy 2 razy wyszedł negatywny. Mam huśtawki nastrojów, ale to pewnie przez stres i tą niepewność. Czy mogę być w ciąży?

Dzień dobry!

Jeśli doszło do zbliżenia bez antykoncepcji, to ciąża jest prawdopodobna i jest to pierwsza przyczyna braku krwawienia miesiączkowego, którą należy potwierdzić lub wykluczyć. Na każdym teście ciążowym znajduje się informacja, po jakim czasie (po ilu dniach) od ryzykownego stosunku, wykrywa on ciążę - tzn. po jakim czasie negatywny wynik testu jest pewny. Może to również stwierdzić lekarz ginekolog podczas badania.

Pozdrawiam!