Negatywne testy - dlaczego miesiączka się nie pojawiła?

Witam serdecznie,
18.09.2010 r. miałam okres, 31 grudnia 2011 r. doszło do zbliżenia, miałam wówczas owulację, czyli teoretycznie miesiączka powinna wystąpić 14-15 stycznia, 11. i 13. zrobiłam dwa testy, wyszły negatywne.
Z obserwacji szyjki: jest krotka, twarda i nie jest rozpulchniona, śluzu praktycznie nie ma, czyli według objawów wszystko wskazuje na miesiączkę.
Proszę mi powiedzieć, dlaczego się nie pojawia.

Witam serdecznie,
jeżeli doszło do stosunku, należy liczyć się z ciążą. Nie wiem, kiedy wykonała Pani testy ciążowe. Test ciążowy najlepiej wykonać w dniu spodziewanej miesiączki. Wówczas jego wynik jest wiarygodny.
Gdyby kolejny wynik testu był negatywny, a miesiączka nadal się nie pojawiła, konieczna będzie wizyta u ginekologa.
Pozdrawiam