Negatywne wyniki testów a prawdopodobieństwo ciąży

W kwietniu odbyłam kilka stosunków płciowych bez zabezpieczenia 2 tygodnie po ostatnim współżyciu zrobiłam test ciążowy który wyszedł negatywnie.Od tamtego czasu regularnie dostawałam okres który nie różnił się niczym od poprzednich oprócz tego nie czułam żadnych bóli brzuchu czy jakiś znaków że jestem w ciąży.Dodam ze jestem otyła i mam duży brzuch więc trudno stwierdzić czy coś jest w środku.W tym miesiącu nie dostałam okresu a konkretnie spóźnia się18 dni czy jest możliwość że jestem w ciąży?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W opisanej sytuacji ryzyko ciąży jest znikome. W razie wątpliwości proszę udać się na wizytę do specjalisty ginekologa, który zweryfikuje obecność ciąży.