Negatywny Coombs w 30. tygodniu ciąży

Zrobiłam coombs w 30 tyg ciazy-negatywny.Ja rh -, mąż rh ,jest to moja druga ciąża ,pierwsza poroniłam i nie podano mi szczepionki anti - d.Chce wziąć szczepionkę profilaktycznie w 31 tyg- zrobić ponownie Coombs w 31 tyg? Czy wystarczy odczyn z 30 tyg?czekalam trochę z profilaktyka bo moj ginekolog powiedział ze szczepionka moze sie wypłukać z organizmu i czasem potrzeba 2 dawek w ciazy - zeby dotrwać do porodu , a ja chce wziąć jedna i ewentualnie po porodzie jeśli syn bedzie miał rh ...

Lek. Tomasz Budlewski

proponuje kierować się zaleceniami lekarza prowadzącego ciążę.