Negatywny test ciążowy a ciąża

Witam, mam pytanie. Współżyłam z chłopakiem bez zabezpieczenia 2 miesiące temu. Po tym stosunku robiłam 6 testów (1 robiony był 4 dni po stosunku, drugi coś około tygodnia, 3 w dniu spodziewanej miesiączki, 4 dzień po - miesiączka opóźniła się 7 dni, zamiast 9 to pojawiła się 15, kolejny test ciążowy był robiony jakiś tydzień po i kolejny też tak jakoś ). Wszystkie wyniki wyszły negatywnie, jednak pod koniec tej pierwszej miesiączki odbyłam stosunek z zabezpieczeniem. Partner doszedł we mnie, później patrzyliśmy i gumka była cała. Następnie przyszedł czas na drugi okres, miał się pojawić 15 tak jak ostatnio, ale pojawił się 17 - 2 dni po. 14 był stosunek z zabezpieczeniem, ale nawet nie było wytrysku ze strony partnera. Okres się pojawił i przy nim mam silne bóle pleców, bardzo bolą. Boję się, że mogę być w ciąży, mimo że 6 testów negatywnych. Proszę mi powiedzieć, czy mam się czym martwić, czy nie?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Testy ciążowe robione 4 dni i tydzień po stosunku nie były miarodajne - wykonane były zbyt wcześnie. Pozostałe testy powinny wskazać ciążę, jeśli doszłoby do zapłodnienia w wyniku stosunku dwa miesiące temu. Pani obawy są typowe dla młodych kobiet rozpoczynających życie seksualne. Należy pamiętać, że wprawdzie żadna metoda nie daje pełnego zabezpieczenia przed ciążą, to jednak dokładając należytych starań, ryzyko to można ograniczyć do minimum. Na tyle, by nie stanowiło powodu do ciągłego niepokoju.

Pozdrawiam serdecznie!