Negatywny test ciążowy - czy może być wynikiem krwawienia?

Witam! Czy w czasie występowania krwawienia (dodam, że krwawienie to nie przypomina miesiaczki, jest ze śluzem i wystąpiło po raz drugi, pierwszy raz w zeszłym miesiącu następnego dnia po pettingu i intensywnych pieszczotach) wynik negatywny testu ciążowego może być spowodowany tym krwawieniem i mogę być w ciąży. Czy nie ma to znaczenia i wynik jest wiarygodny? Proszę o jak najszybszą odpowiedź!! Test wykonałam 21 dnia w czasie krwawienia i powtórzyłam 2 razy, wszystkie negatywne. Bardzo niepokoi mnie to krwawienie. Jest skąpe i ze śluzem.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Niestety Pani opis nie jest precyzyjny, dlatego opiszę wszystko po kolei.

Po pierwsze, wiarygodne wyniki testu ciążowego uzyskuje się dopiero po 14 dniach od daty ostatniego ryzykownego zbliżenia, co zwykle pokrywa się z datą przewidywanej miesiączki. Jeżeli wykonała Pani test w 21 dniu cyklu, to test jest niemiarodajny i należy powtórzyć go za co najmniej 7 dni.

Krwawienie międzymiesiączkowe jest objawem niepokojącym, wymagającym bezwzględnej konsultacji lekarskiej. Konieczne jest zbadanie Pani, co umożliwi postawienie właściwej diagnozy. Przyczyn plamień jest wiele, dlatego bez badania nie jestem w stanie powiedzieć, co jest przyczyną w Pani przypadku. Można jedynie przypuszczać, że przyczyną dolegliwości jest nadżerka, dla której charakterystyczne jest krwawienie po stosunku.

Na koniec dodam jeszcze, że wynik testu ciążowego zależy jedynie od ilości hormonu betaHCG we krwi i w moczu. Krwawienia i plamienia nie mają wpływu na jego wynik.

Pozdrawiam.