Negatywny test ciążowy i brak okresu od 9 dni

Witam okres spóźnia sie 9 dni test ciązowy negatywny co to oznacza?

Lek. Tomasz Budlewski

Być może test został zbyt szybko wykonany. Test ciążowy powinno wykonać się około 2 tygodniach od stosunku. Mogą być także inne przyczyny opóźnienia miesiączki np. stres, infekcja, podróże itp. W razie braku miesiączki przez najbliższe dni proszę zgłosić się do ginekologa.