Negatywny test ciążowy po zażyciu Escapelle i brunatnych plamieniach

Witam. Mam pewien problem 14 grudnia kochalam sie z chlopakiem, doszedl we mnie,i po 48godz zazylam escapelle,po 3 lub 4 dniach dostalam miesiaczki oraz 23 dostalam znow 5dniowa.27 grudnia przez 2 dni mialam brunatne plamienia, poczym dzis rano kochalam sie z chlopakiem i dostalam znow miesiaczki, czy to moze byc ciaza? Co to oznacza?? Nigdy tak nie mialam. Prosze pilnie o odpowiedz! Robilam niedawno test, ale wyszedl negatywny. Pozdrawiam.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane przez Panią wystąpienie dodatkowego krwawienia najpewniej jest konsekwencją zaburzeń hormonalnych, które wynikają z przyjęcia tabletki Escapelle. Gdyby jednak krwawienia się powtarzały, koniecznie proszę skonsultować się ze specjalistą ginekologiem.