Negatywny test - czy mimo tego mogę być w ciąży?

JESTEM KOBIETĄ URODZIŁAM SIĘ 15.09.1984 MAM PROBLEM, 1 SIERPNIA POWINNAM DOSTAĆ MIESIACZKE NIESTETY DO DNIA DZISIEJSZEGO JEJ NIE DOSTAŁAM.ROBIŁAM SOBIE 2 TESTY CIĄŻOWE KTÓRE WYSZŁY NEGATYWNIE. OSTATNI ROBIŁAM 12 SIERPNIA.NIE WIEM CO MAM MYŚLEĆ ANI CO ZROBIĆ?  NIE ZAUWARZYŁAM ABYM NA PIERSIACH MIAŁA ZNACZNIE WIDOCZNE ŻYŁY JEDYNE CO TO STRASZNIE MNIE BOLĄ I CZASEM MAM BÓL BRZUCHA TAK JAK BYM MIAŁA MIEĆ MIESIĄCZKE TYLKO JEJ NIE MAM I CO TERAZ?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam! Jest wiele możliwych przyczyn niepojawiania się miesiączki. Najczęstsza to ciąża, ale jeśli test wykonała Pani zgodnie z instrukcją, i to dwukrotnie, to szansa że jest Pani w ciąży jest prawie zerowa. Zarodek jest widoczny w USG po ok. 5 tygodniach od pierwszego dnia ostatniej miesiączki, dlatego może Pani już teraz pójść do lekarza i wykluczyć tę możliwość oraz rozpocząć diagnostykę przyczyny zatrzymania miesiączki (jak np. zaburzenia hormonalne, na które mogą wskazywać bóle, które Pani odczuwa). Pozdrawiam serdecznie!