Negatywny test, więc co możne być przyczyną braku miesiączki?

Mam problem następującego typu: mam prawie półrocznego synka, którego urodziłam poprzez cesarskie ciecie. Niedługo karmiłam piersią, bo jakieś 2 tygodnie (nie miałam pokarmu), więc przeszłam na butelkę. Okresu dostałam jakoś po miesiącu od porodu i tak było aż do dziś.
Przeważnie miesiączkuje co 31-33 dni, czasem się zdarza, że co 34, ale to bardzo rzadko. Aktualnie jest 44 dzień, a ja nadal nie mam okresu. Współżyłam 2 razy (nie potrafię podać konkretnej daty), zabezpieczaliśmy się prezerwatywą, ale okresu ni widu ni słychu.
Przyznam, że jestem trochę zszokowana, bo nie w planach mi było drugie dziecko po niespełna pół roku, ale robiłam test w 40. dniu i wyszedł negatywny. Sama nie wiem co o tym myśleć, jutro zrobię kolejny test - może tamten po prostu nie wykazał?
Proszę mi napisać co Pani o tym sadzi, nigdy wcześniej mi się coś takiego nie zdarzyło, możliwe, że test kłamał? Jeśli to nie to, co możne być przyczyną braku miesiączki?
Dziękuję z góry i pozdrawiam.

Dzień dobry!

Test mógł nie wykryć wczesnej ciąży lub próbka moczu była za bardzo rozcieńczona. Najlepiej zgłosić się na badanie do ginekologa, żeby stwierdził czy nie ma zaburzeń hormonalnych, jeli wykluczy ciążę.