Negatywny wynik testu ciążowego mimo seksu z wytryskiem wewnątrz pochwy

Cześć :) Mam 20 lat i uprawiam z chłopakiem sex od 13 września a właśnie w ten dzień skończył mi się okres czyli miałam dni płodne. Od tego czasu robimy to codziennie nawet po kilka razy dziennie i od tego czasu chłopak spuścił mi się kilka razy a nadal testy pokazują mi wynik negatywny... Czy jest ze mną coś nie tak jeśli nie mogę zajść w ciążę po kilka krotnym wpuszczeniu plemników do mojej pochwy ????

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Dni płodne przy regularnych 28-29 dniowych cyklach przypadają na okres między 10 a 17 dniem cyklu licząc od pierwszego dnia krwawienia. Pozostałe dni nie są dniami płodnymi. Oczywiście granice te nie są sztywne, stąd nie poleca się tylko takiego rozumowania jako unikania ciąży. Testy ciążowe zaś wykazują największą skuteczność dopiero po upływie 14 dni od stosunku.