Negatywny wynik testu ciążówego po 20 i 25 dniach od możliwej daty koncepcji

Witam. Niedawno urodziłam dziecko. Po porodzie miesiączkę już miałam 19 listopada. 1 grudnia kochałam się z mężem i był to stosunek przerywany. 21 grudnia i 26 grudnia zrobiłam test ciążowy i obydwa dały wynik negatywny Jaka jest możliwość, że jestem w ciąży? Dodam, że co tydzień mam drobne plamienia. Dziękuję za odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Magdalena Kowalska

Witam!

Jeżeli wynik testu ciążówego był negatywny po 20 i 25 dniach od możliwej daty koncepcji, to można wykluczyć ciążę. Nie napisała Pani, niestety, daty porodu.

Zazwyczaj miesiączka pojawia się dopiero po zaprzestaniu karmienia piersią, rzadko w trakcie, jeżeli karmienia są rzadkie. Ponieważ podczas karmienia piersią wydzielana jest prolaktyna, która hamuje cykl miesiączkowy. Jeżeli kobieta nie karmi piersią, wówczas miesiączka pojawia się najczęściej w 6-8 tygodniu po porodzie, czyli po okresie połogu. Mogą oczywiście pojawiać się rozbieżności w czasie i intensywności krwawienia, ponieważ jest to sprawa indywidualna.

U  niektórych kobiet zdarza się jednorazowe krwawienie około 6-8 tygodnia po porodzie, a właściwa miesiączka pojawia się kilka tygodni lub miesięcy później, w zależności od sposobu karmienia dziecka. Więc możliwe, że właśnie taka sytuacja zaszła u Pani.

Serdecznie pozdrawiam!