Negatywny wynik testu psychologicznego

Od dziecka moimi zainteresowaniami są służby mundurowe pół roku temu złozyłem papiery do jednej z nich całą swoją determinacje oraz zaufanie do siebie zaangażowałem aby przejść pozytywnie wszystkie testy . Niestety pare dni temu otrzymalem list o zakończonym procesie rekrutacji z powodu wyniku negatywnego z testu psychologicznego . Załamałem się czytając ten list. Od tamtego dnia nie mam juz wiary w siebie przestałem byc osobą wartościową i wątpie w moje marzenia.Co zrobić aby znów zaufac sobie?

Proszę pamiętać o tym, że nasza samoocena i pewność siebie nie ujawniają się i nie przejawiają się jedynie w jednej dziedzinie aktywności. Pan bardzo mocno zaangażował się w proces rekrutacyjny - co zrozumiałe, bo na tym zależało Panu od dłuższego czasu. Ale jednocześnie proszę pamiętać o tym,że są jeszcze inne elementy, w które jest Pan zapewne zaangażowany (rodzina?znajomi?praca?szkoła?hobby?), w których również wykazuje Pan swoją wartość i wszelkie umiejętności/możliwości itd.
Z drugiej strony warto się zastanowić nad tym co tak naprawdę ta rekrutacja znaczyła dla Pana. Czy był to pewnego rodzaju test Pana możliwości? Czy chciał Pan coś udowodnić (sobie lub innym) startując do służb? Jeśli tak, to co to było i w jaki inny sposób może się Pan "wykazać" w innych dziedzinach?
Napisał Pan, że "wątpi w swoje marzenia" - proszę zrewidować swoje plany i cele w tym momencie. Na czym Panu zależy? Jak się widzi za 5,10,15 lat? Co daje Panu satysfakcję i wprawia w dobry nastrój?
Chwilowa "zniżka" wiary w siebie i obniżenie nastroju w takich sytuacjach jest naturalna. Ale proszę pamiętać, iż jest to jedynie jeden element w Pana doświadczeniu - od tego, w jaki sposób rozwiąże Pan swój kryzys zależy Pana późniejsze podejście do wszelkich wyzwań, czy trudności.
Jeżeli samodzielna analiza nie przyniesie oczekiwanych rezultatów, być może przydatna będzie konsultacja z psychologiem, który - jako osoba "z zewnątrz" - ułatwi Panu ułożenie pewnych spraw i swojego myślenia o nich. Powodzenia!

Dzień dobry, "negatywny wynik testu psychologicznego" to moim zdaniem niefortunny sposób przekazywania informacji o wynikach takich testów. Testy psychologiczne badają pewne cechy osobowości, motywacji, inteligencji - więc ich wynik nie może być pozytywny lub negatywny. Rozumiem, że profil osobowościowy jaki powstał w wyniku badania tym testem odbiega od profilu jakiego poszukują osoby rekrutujące. Wymiary pana profilu mogą być pod pewnymi względami poniżej poszukiwanych a pod innym znacznie powyżej. Rozumiem jednak pana rozczarowanie, być może istnieje możliwość uczestniczenia w rekrutacji ponownie za jakiś czas a być może warto pomyśleć o innych możliwościach rozwoju kariery zawodowej. Pozdrawiam