Nękanie przez byłego partnera

Dzień dobry!Mam problem Były partner a ojciec biologiczny dzieci stosował do nas przemoc fizyczną i psychiczną.Roztałam się ale nie pozwala mi na ułorzenie sobie życia z kimś innym np.ciągle krytykuje,składa pisma do sądu w których mnie oczernia.Ale niewiem czy to podlega pod przemoc.Boję się ja jego i dzieci.Proszę o pomoc.Dziękuję.Agnieszka

Pani Agnieszko, to nadal jest przemoc - oczernianie, zastraszanie, ograniczanie wolności osobistej. Najlepszy dowód, to Pani i dzieci strach.
Proszę powiadomić policję, poszukać wsparcia terapeutycznego - na początek może to być Ośrodek Interwencji Kryzysowej, warto jednak zapisać się w kolejce do podjęcia psychoterapii (Poradnia Zdrowa Psychicznego). Dzieci mogą być objęte opieką w Poradni Psychologicznej lub Psychologiczno-Pedagogicznej.

http://www.krakowpsycholog.com.pl/

to rozległy i wielowątkowy temat.odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY (moża też pracowac na skypie).pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza