Nerka prawa nie widoczna, zatarte zarysy, w tej okolicy kilka bezechowych, płynowych struktur

Co robić jeśli w nerce operowanej 40 lat temu i nie funkcjonującej, (której funkcję przejęła druga nerka powiększając się) pojawiły się torbiele. Opis USG tej nerki - " Nerka prawa nie widoczna, zatarte zarysy, w tej okolicy kilka bezechowych, płynowych struktur, do różnicowania między torbielami a zastoinowym UKM - największe zmiany w górnej części o śr. 45 mm. oraz36 mm. Inne pozostałe nieco mniejsze. Mając 80 l. czy dożyć z tym do końca, czy poddać się operacji.

Nie ma ewidentnych wskazań, aby operować tą nerkę. Myślę, że wystarczająca jest w takim przypadku obserwacji jeśli ta nerka nie jest zainfekowana. Ostateczną decyzję w tej sprawie musi podjąć urolog prowadzący.