Nerwiak - czy to coś poważnego?

Witam! Piszę w imieniu Mamy. Od kilku lat odczuwa bóle szyi, barku... Po różnych badaniach i leczeniach, naświetleniach udało się zrobić tomografię kręgosłupa 1, która wykazała, cyt. „W otworze międzykręgowym L2-L3 po stronie lewej widoczna jest kulista masa wielkości 17/15 mm przylegająca do pochewki korzeniowej, zmiana ma wysoki sygnał w obrazach T2 zależnych oraz niski w obrazach T1 zależnych... obraz MR przemawia za nerwiakiem lub nerwiakowłókniakiem”. Proszę o informację. Co robić w takim przypadku, jak to leczyć, na ile jest to groźne? Z góry dziękuję za odpowiedź.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam,

zmiana opisana w badaniu uciska korzeń nerwowy, co może powodować bóle, jednak w zakresie dolnej połowy ciała. Wyjaśnienie źródła dolegliwości dotyczących szyi i barku wymaga zbadania odcinka szyjnego kręgosłupa.
Zmiana opisywana w kręgosłupie lędźwiowym, sugerująca nerwiaka lub nerwiakowłókniaka wymaga konsultacji neurochirurgicznej - koniecznie z dokumentacją zdjęciową badania.
Pozdrawiam