Nerwiak osłonkowy a nerwica

Mam pytanie. Proszę mi napisać coś na temat nerwiaka oslonkowego. Ginekolog stwierdził u mnie tą chorobę (po USG) - jest on umiejscowiony w pobliżu rany po cesarskim cięciu. Wielkośc tej zmiany jest bardzo mała, ale boli w czasie dotyku, kaszlu, wstawania z łóżka. Umówił mnie na zabieg z chrirurgiem za 2 tygodnie. Pan doktor twierdzi, że jest to zabieg bardzo bezpieczny i że znieczuli mnie tylko domiejscowo. Czy powinnam zrobić jakieś dodatkowe badania? Nadmieniam, iż od dłuższego czasu boli mnie prawa strona ciała (plecy, czasem głowa) i że do tej pory neurolog leczy mnie na nerwicę (sytuacja rodzinna), o której pisałam już na tym serwisie. Przyjmuję Coaxil. Czy przed zabiegiem powinnam go odstawić? Proszę o szybką odpowiedź. Dziękuję.

KOBIETA ponad rok temu

Witam,

Nerwiak osłonkowy to łagodny nowotwór wywodzący się z komórek osłonki nerwów czaszkowych i obwodowych. Guz rosnąc może powodować rozmaite dolegliwości bólowe, tak jak Pani opisuje. W przypadku małych zmian, umiejscowionych powierzchownie najlepszym sposobem leczenia jest usunięcie guza, najczęściej w znieczuleniu miejscowym. Do przeprowadzenia zabiegu u osoby nie obciążąnej chorobami nie jest konieczne dodatkowe przygotowanie. Wystarczy badanie morfologii krwi oraz układu krzepnięcia, jesli badania nie były wykonywane z innych przyczyn w ciągu ostatniego roku. Nie jest konieczne odstawianie leków innych niż wpływajace na układ krzepnięcia (jak np. aspiryna lub leki rozrzedzające krew).

Pozdrawiam.