Nerwiak po uszkodzeniu nerwu palca

Witam w lipcu miałem wypadek a mianowicie wbicie szkła w palec wskaziciela ręki lewej został uszkodzony nerw palcowy na poziomie DIP 2 nerw został zszyty, czucie powyżej przecięcia powróciło ale jedno miejsce jest bardziej tkliwe jakby nerw był zaraz pod skórą. Fizjoterapeuta powiedział, że możliwe że zrobił się nerwiak. Moje pytanie to czy jest to groźne i jak się tego pozbyć chirurgicznie poprzez wycięcie czy z biegiem czasu się to zmniejszy. Pozdrawiam

Szanowny Panie,

Być może jest to nerwiak lub tez blizna otaczająca nerw. Należy wykonać badanie USG (tylko nieliczne pracownie dysponują odpowiednim do tego sprzętem - rekomendowany jest aparat z sonda wysokiej rozdzielczości). Wynik badania należy skonsultować ze specjalistą chirurgii ręki - być może będzie potrzebny zabieg.
Z poważaniem - T. Matuszewski