Nerwica a ciągłe zauważanie u siebie objawów groźnych chorób

Mam nerwicę.Bardzo boję się chorób. Szukam nowotworów,guzów i białaczek i sobie i swojemu dziecku, To mnie wykańcza. Psychoterapia mi nie pomaga. Najdziwniejsze jest to,że odczuwam obiawy chorób a gdy je wykluczę u lekarza-pojawiają się nowe Wyniki morfologii mam w normie. A ja i tak ciągle uważam,że mam białaczkę lub chłoniaka. Boję się cieszyć bo boję się,że coś mnie za to pokaże chorobą,mnie lub dziecko. Nie wiem jak z tym walczyć. Mam już dość takiego życia :( Nic mnie nie cieszy

Dzień dobry,

Nie pisze Pani jak długo była w terapii, w jakim nurcie, u kogo się Pani leczyła (psychiatra, psycholog, psychoterapeuta?).
To co Pani pozostaje to ponownie podjąć leczenie (psychoterapia/farmakoterapia ?).
W Warszawie może Pani udać się do np.: IPiN (w ramach NFZ) lub prywatnie - np.: Ośrodek Rasztów. W internecie dostępna jest również lista certyfikowanych psychoterapeutów Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego wg miejscowości.

Dzień dobry,
Nic dziwnego, że nic Panią nie cieszy. Ciężko żyć z tak ogromnym lękiem. Nic nei przynosi ukojenia, bo szybko pojawiają się w Pani nowe obawy.
Ma Pani typowe objawy nerwicowe. Psychoterapia jest najskuteczniejszą metodą leczenia tego rodzaju zaburzeń.
Twierdzi Pani, że terapia nie pomaga. Czy chciała się Pani wyleczyć i chodziła Pani regularnie, co tydzień, przez kilka miesięcy?
Proszę sobie szczerze odpowiedzieć.
Pozdrawiam!