Zapytaj lekarza

1 , 0 2 2 , 1 7 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Nerwica a homofobia

Witam mam 15 lat. Stwierdzono u mnie nerwicę i muszę chodzić do neurologa i brać tabletki uspokajające . Nie wiem czy to ma jakiś związek z moim problemem ale myślałem że warto o tym powiedzieć. Mój problem dotyczy homofobii. Nie chodzi tylko o nienawiść do homoseksualistów ale też o "normalnych chłopaków". Kiedy widzę zdjęcie chłopaka w rurkach "vansach" i tego typu rzeczach ... zaczyna się. Mam nieodpartą chęć zadania mu bólu i cierpienia a nawet do zabicia go. To nie jest normalne pomocy.
MĘŻCZYZNA, 15 LAT ponad rok temu

Zmniejszenie poziomu stresu a depresja

Depresja to choroba cywilizacyjna. Wciąż jednak nie jest to dobrze znana choroba. Obejrzyj film i poszerz swoją wiedzę o depresji. Psychiatra Agnieszka Jamroży wyjaśnia związek miedzy stresem a depresją.

Witam serdecznie, Napisałeś, że masz stwierdzoną nerwicę i bierzesz leki uspokajające. Nie wiem, czy ta nienawiść do homoseksualistów ma związek z Twoją chorobą, ale problem jest o tyle istotny, że moim zdaniem, powinieneś porozmawiać o tym z psychologiem. Poza tym psychoterapia pomogłaby Ci także dojść do źródła nerwicy. Pozdrawiam

Absolwentka psychologii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.
0

Witam Cię Serdecznie,

Porozmawiaj, proszę z Mamą i podziel się z Nią swoimi obawami. Nie czekaj i udaj się z Mamą do Poradni Zdrowia Psychicznego, celem zdiagnozowania Twoich objawów i odpowiedniego zadziałania.

Życzę, żeby Ci się udało, irena.mielnik.madej@gmail.com

Psycholog, trener w zakresie rozwoju osobowości
umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy