Nerwica, a może ciąża?

Witam! Mam 26 lat i problem ze zdrowiem. Od miesiąca staramy się z partnerem o dziecko. Ponad tydzień temu zaczęły występować u mnie objawy typowe dla ciąży (nudności, przyspieszona akcja serca, drżenie rąk, zawroty głowy, nagła potrzeba oddania moczu). Zrobiłam 2 razy test ,ale niestety wyszedł negatywny. Miesiączka spóźnia mi się już ponad 2 tygodnie, a ja zastanawiam się, czy czasami nie choruję na nerwicę, ponieważ objawy wyżej wymienione pojawiają się, co kilka dni (bywało, że pojawiały się codziennie). Zaznaczam, że pracuję bardzo intensywnie od ponad 2 lat i ciągle w stresie. Bardzo proszę o poradę, bo naprawdę zaczynam się martwić o moje zdrowie.

26 LAT ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam.

Niewykluczone, że zaszła Pani w ciążę, ale Pani objawy nie są typowe. Niewykluczone, że cierpi Pani na zaburzenia hormonalne, np. nadczynność tarczycy. Testy mogą się mylić na tak wczesnym etapie. Radzę wykonać badanie poziomu beta HCG z krwi lub odczekać jeszcze tydzień i ponownie wykonać test z moczu. Jeśli wyniki będą ujemne, a miesiączka nadal się nie pojawi, powinna Pani udać się do lekarza.

Pozdrawiam!