Nerwica depresyjna i zmiany nastroju

Lekarz zdiagnozował u mnie w lutym nerwicę depresyjną. Podjąłem leczenie seronilem, przepracowałem swoje problemy na psychoterapii. Po miesiącu farmakoterapii mój stan psychiczny się pogorszył, przestałem chodzić do psychiatry i brać leki. Teraz mam gwałtowne zmiany nastroju. W kilka sekund potrafię popaść w depresyjny nastrój, chociaż chwilę wcześniej śmiałem się i żartowałem. Obecny wcześniej smutek często zastępuje podenerwowanie. Czy powinienem wrócić do leczenia antydepresantami?

Na pewno warto wrócić do lekarza psychiatry. Wspólnie zdecydujecie o powrocie lub rezygnacji z farmakoterapii. Lekarz będzie mógł także na nowo dobrać leki do obecnych trudności. Należy także kontynuować lub podjąć psychoterapię.

Witam!

Proszę pomyśleć o konsultacji z Pańskim psychiatrą i opisać trudności jakie pojawiły się podczas farmakoterapii. Pański specjalista przy uwzględnieniu historii choroby, będzie mógł najlepiej zainterweniować.

Pozdrawiam!

Dzień dobry, nie do końca rozumiem pana wypowiedź - rozpoczął pan przyjmowanie leków, przepracował swoje problemy na psychoterapii - czy to znaczy że objawy ustąpiły? Następnie pisze pan, że po miesiącu stosowania leków stan się pogorszył. czy to się działo w trakcie trwania terapii - czy terapia trwała miesiąc? Zachęcam do jak najszybszego kontaktu z lekarzem psychiatrą który leki przepisał oraz z psychoterapeutą który prowadził terapię. Pozdrawiam.

Przerwanie farmakoterapii bez żadnej konsutacji może prowadzić do pogarszania się stanu chorego. I tak też mamy do czynienia w tym wypadku. Podobna sytuacja ma się z psychoterapią - przerwana nagle może prowadzić do regresu. Polecam wrócić do systematycznej psychoterapii i jeśli terapeuta stwierdzi, że potrzebna jest farmakoterapia dla lepszej stabilizacji - to także wrócić do brania leków. Pozdrawiam.