Nerwica i depresja a natrętne myśli o swoje zdrowie

witam tak jak pisałem mam nerwice i depresje drocze się z tym wszystkim gdzies 2 lata zaczelo się gdy chodziłem smutny blady az dziewczyna powiedziała mi co ty tak slabo wyglądasz ja się zobaczyłem w lustrze i się stało wystarszylem się chyba czy co od tamtego czasu nie mogę byc sobą nie wiem jak być normalnym chodze rozdrażniony zucam się bez samopoczucia nic mi się niechce nie chce lekow już w moim zyciu miałem wiele wysdarzen złych mam migotanie serca i strach ze to zawal często

Witam serdecznie.
Strach że objawy somatyczne spowodowane są poważnymi chorobami jest typowym objawem depresji i zaburzeń nerwicowych. Oczywiście występowanie kołatań serca należy zgłosić lekarzowi rodzinnemu, który wykona ekg i zweryfikuje czy zaburzenia rytmu serca są groźne. Rozdrażnienie również bywa jedną z masek depresji. Myślę że warto aby zgłosił się Pan do Poradni Zdrowia Psychicznego i rozpoczął odpowiednie leczenie. Depresja jest chorobą jak każda inna i wymaga wdrożenia farmakoterapii. Przyczyną choroby jest zmiana w funkcjonowaniu neuroprzekaźników układu nerwowego, leki mają za zadanie działać właśnie na te neuroprzekaźniki i poprawić ich osłabioną funkcję. Dlatego w żadnym wypadku nie należy bać się ich przyjmowania. Wspomina Pan o negatywnych wydarzeniach życiowych, dlatego uważam że poza działaniem farmakologicznym warto rozważyć również zastosowanie psychoterapii, która pomoże Panu uporządkować dotychczasowe sprawy.
Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Witam,

zaburzenia lękowe skutecznie można wyleczyć psychoterapią. Wskazana jest konsultacja psychologiczno - psychoterapeutyczna.

Pozdrawiam