Nerwica i depresja oraz ucisk głowy i bóle w klatce piersiowej

Witam . Od 7 lat choruje na nerwice i depresje . Od 3 miesiecy łykam paroxetine 10mg 2 dni temu lekarz podniósł mi do 20mg. Badał mnie i wydaje sie ze wsystko jest wpozadku. Ale ja ciegle sie martwię moje objawy to uczucie kręcenia sie w glowie zle wiernie takie czasem jak by za mgła uczucie kasku na glowie i jak bym miala zaraz stac sie glupia. Czasem pobolewa mnie w klatce piersiowej i po lewej stronie tam gdzie kazdy uważa ze jest serce za piersią kawalek pod pacha .... Pomocy

Witam, czy oprócz farmakoterapii jest Pani w kontakcie z psychoterapeuta? Jeśli nie to zachęcam do podjęcia psychoterapii, leki działają na objawy, a w psychoterapii pracuje sie nad przyczyczynami problemów i połączenie tych dwóch firm pomocy przynosi bardzo dobre efekty. Pozdrawiam

Dzień dobry,

Podstawową metodą leczenia nerwicy jest psychoterapia, do podjęcia której namawiam. Pomoc może Pani uzyskać np.: w Poradni Leczenia Nerwic (w ramach NFZ) lub prywatnie. W internecie dostępna jest również lista certyfikowanych psychoterapeutów Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego wg miejscowości.