Nerwica i hipochondria

Witam. Cierpie na nerwice oraz silna hipohondrie. Nurtuje mnie jedno pytanie. Czy guzy mózgu są dziedziczne? Mój wujek (brat mamy) mial chyba glejaka (umarl w 4 miesiace po pierwszej padaczce) i boje sie ze tez tego dostane. W polaczeniu z moja hiponodria to jest doslownie skaranie boskie. W rodzinie moj drugi wujek ma chyba wlokniaka, babcia 2 włokniaki i tluszczaka, i jeszczE ojciec babci mial jakas lagodna zmiane ale guzow mozgu i ogolnie nowotworów zlosliwych nie mielismy nigdy poza wujkiem.

Witam Pana
Rozumiem Pana hipochondrie, w przypadku glejaków i innych guzów mózgu, jeżeli boi się Pan czy mógłby Pan odziedziczyć najlepiej byłoby skonsultować się z poradnią onkologiczną i razem z specjalistą określić jakie jest prawdopodobieństwo, być może są nawet dostępne markery genetyczne na ten konkretny rodzaj nowotworu. W przypadku hipochondrii, nerwicy, lęków jest tak że dopóki Pan nie sprawdzi tego prawdopodobieństwa to będzie się Pan zadręczał tym pytaniem o chorobę. Zaproponowałbym również Panu korzystanie z regularnej psychoterapii.
Anna Suligowska