Kobieta , 24 lata Mam nerwicę i przez 3 tyg odruchowo pocierałam językiem dziąsła z przodu głównie 4-5 po obu stronach. Stały się zaczerwienione i zaczęły krwawić ale nie przy szczotkowaniu tylko przy posiłkach lub połykaniu śliny, od dwóch dni na nitce czuję w miejscu tych dziaseł nieprzyjemny zapach. Dodam że przez miesiąc jestem za granicą i nie będę miała dostępu do stomatologa. Mam przy sobie elugel, protefix i zielony elmex pasta płyn. Co powinnam zrobić w tej sytuacji? Proszę o pomoc
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
Lek. dent. Bogdan Jaremczuk 81
Lek. dent. Bogdan Jaremczuk Stomatolog, Bytom 81 poziom zaufania
Zaufany specjalista
Edytuj odpowiedź

Elugel jak najbardziej zlagodzi objawy jednak jesli opisana sytuacja jest przyczyna to niestety trzeba zlikwidowac przyczyne moze byc tez tak ze to zbieg okolicznosci - prosze po powrocie skontaktowac sie z periodontologiem on wykona diagnostyke rtg i dokladnie zbada okreslajac czy przypadkiem nie istnieje inny powod krwawienia oraz zaproponuje postepowanie
Pozdrawiam
Lek., lek.stom. Bogdan Jaremczuk

Zaufany specjalista Umów wizytę
Edytuj odpowiedź

Jeśli chodzi o objawy ze strony dziąseł konieczna jest wizyta u periodontologa, który przeprowadzi diagnostykę i wdroży odpowiednie leczenie. Dobrze by było, gdyby udała się Pani również na konsultację do psychologa, gdyż nieleczona nerwica może doprowadzić do poważnych zaburzeń.
Do czasu wizyty Elugel powinien złagodzić dolegliwości. Jednak dodatkowo dobrze płukać jamę ustną płynem antyseptycznym ( np. Eludril ) lub naparem ziołowym ( np. szałwia ).

 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • StomatologiaStomatologia (łac. stoma – jama ustna) to dział medycyny zajmujący się funkcjonowaniem, patologiami i leczeniem zębów, przyzębia, błony śluzowej jamy ustnej oraz stawu skroniowo-żuchwowego.
  • Nerwica – Nerwice, czyli zaburzenia lękowe, to najczęściej występujące zaburzenia psychiczne, które dotykają wiele osób w wieku od 25 do 45 lat. Nerwica powoduje, że konkretne sytuacje wywołują u osoby chorej irracjonalny lęk, ale nie zaburzają odbioru rzeczywistości (tzn.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników: