Nerwica i lęki u partnera

Witam. Mój chłopak cierpi na nerwicę i lęki. Chodzi do psychologa. Wcześniej częściej się spotykaliśmy,dzwoniliśmy do siebie. Ale obecnie rzadko się spotykamy, nie odzywa się. Odczuwam to tak, że nie chce się ze mną spotykać,odzywać się. Ale on twierdzi że przechodzi ciężki okres i sam musi sobie z tym poradzić, że muszę być cierpliwa i po jakimś czasie wszystko wróci do normy. Chciałabym mu pomóc.Czy mam sama się odzywać,odwiedzać go a może na jakiś czas dać mu spokój?Proszę o radę. Pozdrawiam.

Witam. Bardzo dobrze, że Pani chłopak podjął leczenie. Ważne jest przy tego rodzaju zaburzeniach, żeby nie chodził wyłącznie na wizyty do psychologa, ale na regularne spotkania u psychologa - psychoterapeuty. Oczywiście, że jest mu ciażko, może pewne sprawy musi przemyśleć. Proszę jednak pamiętać, że równie ważne są Pani uczucia. Jest Pani zaangażowana w ten związek, więc może Pani chcieć czerpać z niego satysfakcję. Myślę, że to istotne, by dała sobie Pani prawo do spotkań z chłopakiem oraz próbowała namawiać go do otwartej rozmowy z Panią na temat związku, jak i wzajemnych potrzeb. Pozdrawiam. Małgorzata Danielewicz

Dzień dobry, to dobrze, że pani partner korzysta z pomocy psychologa - psychoterapeuty. Rozumiem, jednak, że pani uczucia i potrzeby również są ważne. Jeżeli czuje pani taka potrzebę ma pani prawo dzwonić do chłopaka czy proponować spotkanie, zachęcam do otwartej rozmowy na temat pani uczuć, tego, że brakuje pani spotkań ale jednocześnie rozumie pani stan w jakim znajduje się partner. Pozdrawiam.

Proszę udać się na konsultację psychiatryczną. specjalista oceni nasilenie objawów , postawi diagnozę ( być może są to elementy innej choroby) oraz zdecyduje o dalszym postępowaniu; farmakoterapia, psychoterapia bądź połączenie obu metod.