Nerwica i sposoby na wyleczenia

Witam. Od 5 miesięcy cierpię na nerwicę . Od razu poszłam na terapię, nie byłam zadowolona więc zmieniłam terapeutę. Od początku biorę Pramolan i teraz jest lepiej nieco niż było kiedyś. Są dni kiedy nie jest za wesoło.. Proszę o rady jak miałabym zmienić swoje życie, aby z tego wyjść. Dałabym sobie odciąć rękę byle to minęło.. jakie są statystyki ludzi wyleczonych?

Dzień dobry,

Podstawową metodą leczenia Pani zaburzeń jest psychoterapia.
I najlepiej jak wszelkie swoje wątpliwości / pytania skieruje Pani do swojego psychoterapeuty, który zna Panią osobiście i Pani historię leczenia.

Zaburzenia nerwicowe leczy się psychoterapią (lub łącząc psychoterapię i farmakoterapię). Więc warto rozważyć podjęcie terapii, bo nie mam jasności czy obecnie pani uczęszcza na sesje. Jeśli tak, zachęcam do omówienia tych kwestii z terapeutą, który zna panią najlepiej.

Co istotne: nie ma uniwersalnych rad, coś co sprawdzi się u jednej osoby, nie będzie pomocne u innej.

Elżbieta Grabarczyk
http://ppp-salamandra.blogspot.com/

Proponuję udać się na konsultację do psychiatry. Ponieważ nerwica jest chorobą o sposobie leczenia decyduje lekarz a nie psychoterapeuta. Specjalista po dokładnym przeprowadzeniu wywiadu lekarskiego będzie mógł postawić diagnozę i dobrać odpowiednie postępowanie. Oceni też nasilenie objawów i zdecyduje, jeśli będzie taka potrzeba, o zastosowaniu farmakoterapii, psychoterapii lub obu metod łącznie.

Nerwica ma różne oblicza, objawy, przyczyny itd., w zależności od tego dobiera się odpowiedni sposób leczenia.