Nerwica i zaburzenia pracy serca

Witam. Mam 36 lat, na nerwice leczylam sie ok 8lat, niedawno odstawilam rexetin. Lecz po 2 miesiacach obiawy wrocily i znowu wrocilam do leczenia lecz tym razem lexapro. Dodam ze moja nerwica obiawia sie zaburzeniami pracy serca czesto mam czestoskurcze komorowe i tachykardie a czasami palpitacje. Dzisiaj dowiedzialam sie ze ten lek nie jest bezpieczny w zaburzeniach pracy serca. Prosze o odpowiedz co robic w tej sytuacji czy to bezpieczne dla mnie. Dziekuje.

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuję udać się do psychiatry celem ustalenia odpowiedniego postępowania terapeutycznego. Być może konieczne będzie wykonanie konsultacji kardiologicznej.

Witam,

bardzo wysoka skuteczność w leczeniu zaburzeń lękowych wykazuje psychoterapia poznawczo - behawioralna. Jeśli wykluczone są choroby serca, zalecałabym leczenie za pomocą terapii poznawczo - behawioralnej, bardzo wysoka skuteczność, w leczeniu, takich zaburzeń jak: Nerwica
Depresja
Lęk napadowy (paniczny)
Agorafobia i inne fobie
Fobia społeczna
Bulimia
Zaburzenia Obsesyjno - Kompulsyjne (nerwica natręctw)
Zespół Stresu Pourazowego
Schizofrenia
Terapia CBT może pomóc zmienić wzory negatywnego myślenia (aspekt poznawczy) - to pozwala ukształtować emocje (aspekt emocjonalny) i zachowanie (aspekt behawioralny), w określonych sytuacjach, co przyczynia się do poprawy samopoczucia.

Pozdrawiam serdecznie