Nerwica lękowa a badania TSH

Witam serdecznie mam 24 lata choruje na nerwicę lękową .Mam silne lęki .Zrobilam badania .Mam wysokie ob wynik 33 norma max 15 . PCT 0,37 norma max 0.35 .Zrobilam badanie tsh trzeciej generacji : mam 2.927 mini 0,35 mac 5.50 będę wdzieczna jesli sprobuje Pan zinterpretować wyniki badan to jest to co mnie niepokoi pozdrawiam

Witam.
Ma Pani wysokie OB, co może świadczyć o stanie zapalnym w organizmie. Proszę zgłosić się na konsultację lekarską w tej sprawie.
W przypadku nerwicy lękowej badania mają na celu diagnozę ewentualnych biologicznych przyczyn lęku. W pierwszej kolejności lekarze zalecają badanie poziomu hormonów tarczycy. W przypadku TSH na poziomie 3 lub wyżej (Pani wynik to 2,927) mówi się o niedoczynności tarczycy i może się to objawiać stanami depresyjnymi, brakiem energii, trudnościami w skupieniu uwagi, pogorszeniem koncentracji, zmęczeniem i ospałością. Sugeruję Pani omówienie tych wyników z lekarzem psychiatrą (nigdy nie należy w takich przypadkach sugerować się informacjami z forum). Proszę poprosić o wyjaśnienie, czy i jakie leki powinna Pani zażywać oraz czy powinna Pani podjąć psychoterapię. Moim zdaniem psychoterapia jest jak najbardziej wskazana i będzie pomocna.

Pozdrawiam i życzę skutecznego leczenia.