Nerwica lękowa a ciąża

Witam. Od 3 lat choruję na nerwicę lękową.Niedawno zaszłam w ciążę i nerwica jeszcze bardziej się nasiliła. Skończyłam właśnie I trymestr ciąży i bardzo się boję,że zaszkodziłam dziecku tym lekiem. w I trymestrze zażyłam ten lek 6 razy po pół tabletki, czy bardzo mogłam zaszkodzić dziecku? bardzo mnie to stresuje,ale nie dałam rady odstawić tego leku z dnia na dzień. Pozdrawiam

Po drugie polecam podjąć psychoterapię, która w zaistniałej sytuacji będzie lepszym pomysłem niż farmakoterapia, a ponadto przyniesie Pani większy spokój i - co chyba najważniejsze - pomoże wyeliminować problem lęku na stałe, ponieważ podczas spotkań z psychoterapeutą przepracuje Pani swoje trudności. Pozdrawiam.