Zapytaj lekarza

1 , 0 1 5 , 1 5 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Nerwica lękowa a ciąża

Witam. Od 3 lat choruję na nerwicę lękową.Niedawno zaszłam w ciążę i nerwica jeszcze bardziej się nasiliła. Skończyłam właśnie I trymestr ciąży i bardzo się boję,że zaszkodziłam dziecku tym lekiem. w I trymestrze zażyłam ten lek 6 razy po pół tabletki, czy bardzo mogłam zaszkodzić dziecku? bardzo mnie to stresuje,ale nie dałam rady odstawić tego leku z dnia na dzień. Pozdrawiam
KOBIETA, 27 LAT ponad rok temu

Niestety nie napisala Pani jaki przyjęła lek. Jednakże nie to jest ważne - w wypadku kiedy boi się Pani, iż przyjmowane lekarstwo mogło w jakiś sposób wpłynąć na płód polecam zgłosić się do ginekologa prowadzącego ciążę i.lub do psychiatry, który lek przeciwlękowy Pani przepisał. Po drugie polecam podjąć psychoterapię, która w zaistniałej sytuacji będzie lepszym pomysłem niż farmakoterapia, a ponadto przyniesie Pani większy spokój i - co chyba najważniejsze - pomoże wyeliminować problem lęku na stałe, ponieważ podczas spotkań z psychoterapeutą przepracuje Pani swoje trudności. Pozdrawiam.

0

Dzień dobry, Nie napisała Pani jaki lek przyjęła. A przede wszystkim, proszę rozważyć podjęcie psychoterapii - jest to podstawowa metoda leczenia w przypadku nerwicy.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety