Nerwica lękowa a drapanie w gardle

Odkąd mam nerwicę lękową miewam od czasu do czasu straszne drapania w gardle, nagle zaczyna mnie tak drapać że z trudem mogę nabrać powietrze mam wrażenie ze się duszę, kiedy chcę coś powiedzieć to mówię z ciężkim wysiłkiem ledwo wykrztuszam słowa, a głos jest bardzo przyciszony i zachrypnięty, mówię wtedy też tak jakbym nie mogła wymówić niektórych słów bardzo się tego boję, bo mam wrażenie że przestanę oddychać, co to może być czy jest to niebiezpieczne?

To naturalne, że organizm w sytuacji silnego stresu szykuje się "do walki". Nerwica lękowa to stan w którym organizm cały czas dostaje sygnał z mózgu, że jest w stanie zagrożenia. Doraźnie polecam ćwiczenie z wyobraźnią, kiedy zaczyna Panią drapać w gardle proszę sobie wyobrazić soczystą cytrynę, taką której dopiero ktoś odkroił plasterek, wypływa z niej kwaśny soczysty sok i oblewa Pani palce- po takim ćwiczeniu ślinianki znowu zaczną produkować ślinę uczucie drapania powinno zniknąć. Docelowo zachęcam do zapoznania się z metodą EEG Bifeedback która jest bardzo skuteczna w eliminowaniu nadmiernych stanów lękowych.