Nerwica lękowa a drżenie mięśni

Mam problem z drżeniem mięśni i dziwnymi "odczuciami" na ciele. O ile to drugie można podpiąć pod nerwicę lękową, na którą cierpię, tak to pierwsze pojawia się podczas wykonywania czynności, nawet niewymagających wysiłku. Drżą mi mięśnie tułowia, rąk, nóg czy nawet szyi od dłuższego czasu. Podstawowa morfologia i ob wyszło w normie. Myślałam, że to niedobór magnezu, więc zażywałam magnez i wit. b6, ale bez żadnych rezultatów. Nie mam pojęcia co robić, co to może być.

Dzień dobry,

Najlepiej jak o swoich objawach porozmawia z własnym lekarzem psychiatrą / psychoterapeutą - ponieważ to oni znają Panią osobiście i Pani historię leczenia.
Jeżeli lekarz I kontaktu wykluczył przyczyny somatyczne, to prawdopodobnie podłoże jest psychogenne.

Witam,
w związku z doświadczanymi objawami warto byłoby skonsultować się z lekarzem rodzinnym, które może zlecić dodatkowe badania. Jeśli lekarz pierwszego kontaktu stwierdzi, że opisywane objawy nie są związane z czynnikami somatycznymi wówczas warto jest również skorzystać z konsultacji u lekarza psychiatry. Tylko w indywidualnym kontakcie specjalista będzie w stanie zebrać stosowne informacje w pogłębionym wywiadzie oraz na podstawie danych postawić diagnozę. Wówczas też będzie można zaproponować dostosowane do Pani trudności oddziaływania
Pozdrawiam
Agnieszka Nowogrodzka
http://poznasiebie.pl