Nerwica lękowa a silny strach przed chorobą

Witam mam 27 lat, mam nerwice lekową ostatnivraz ekg mialam robione rok temu bylo dobre tak samo cisnienie, mam tez zwyeodnienie kregoslupa, jednak od kilku tygodni mam dziwne objawy miedzy krtanią a tchawicą takie mam wrazenie czuje taka jakby nagle pojawiajaca sie bańke z powietrzem ktora po 2 sekundach nagle pęka i przechodzi dodam ze nic mnie przy tym nie boli nie poce sie nie mecze ani nic pojawia sie nagle i nagle znika jednak jest bardzo nie przyjemne czasami boje sie ze ta banka nie peknie

Witam Panią,
najprawdopodobniej opisywany objaw można również przypisać nerwicy, więc najlepiej będzie omówić to z Pani psychoterapeutą

Dzień dobry. Pisze Pani, że ma nerwicę lękową, domyślam się, że taką informację usłyszała Pani od lekarza. Zastanawia mnie jednak czy podjęła Pani leczenie tej choroby. Wyniki badań lekarskich, w przypadku dolegliwości natury lękowej, wychodzą zazwyczaj dobrze, co wskazuje na konieczność szukania innej niż somatyczna przyczyny. Taką przyczyną może być psychika i z tego powodu warto udać się do specjalisty od zdrowia psychicznego. Leki mogą złagodzić objawy, jednak nie spowodują wyleczenia. Jako najlepszą metodę leczenia zaburzeń lękowych rekomenduję psychoterapię. Zachęcam Panią do rozważenia takiej opcji. Może oczywiście też Pani nic nie zmieniać i nadal odczuwać opisane dolegliwości lub skonsultować się z Psychiatrą aby dopasował Pani leki.
Agnieszka Lipińska