Nerwica lękowa a stosowanie leku Rispolept

lekarz zapisał mi rispolept na nerwice lekową derealizacje i depersonalizacje tylko że na tym leku nie ma żadnego z moich objawów i w ogóle lek jest na co innego i czy mam go brać ????po nim czuje się gorzej wszystko się nasila

Dzień dobry.

O swoich spostrzeżeniach najlepiej porozmawiać z lekarzem, który przypisał Panu lek. Niewątpliwie u tego lekarza uzyska Pan też informację, z jakiego powodu wybrał dla Pana akurat rispolept.

Pozdrawiam.

Witam,
wszelkie wątpliwości warto wyjaśniać z lekarzem prowadzącym, leki stosowane w leczeniu zaburzeń z dziedziny zdrowia psychicznego maja zwykle podstawowe zalecenie, jednak czasami stosuje się je także na inne problemy. W leczeniu psychiatrycznym jest kilka grup leków w zależności od tego na jakie neuroprzekaźniki działają, i tym w pierwszej kolejności zapewne kieruje się lekarz przy doborze leku, nierzadko zdarza się stosowanie leku poza podstawowym zastosowaniem. Często także potrzeba nieco czasu, żeby lek zadziałał właściwie. Zachęcam do ścisłej współpracy z lekarzem i wyjaśniania z nim wszelkich wątpliwości, bywa i tak, że właściwe dopasowanie leków może nieco potrwać, ale wymaga to także pełnej współpracy z Pana strony. Generalnie przepisany lek raczej proszę brać, lekarz nie zapisał by leku, który może zaszkodzić, a gwałtowne odstawienie wielu substancji może być niekorzystne, proszę także skonsultować się z lekarzem prowadzącym. Pozdrawiam.