Nerwica lękowa a stres

Witam. Od dwóch lat prześladuje mnie chyba nerwica lękowa. Czytałem co nieco na ten temat na internecie, ale tam zdania są podzielona i na każdej stronie pisze coś innego. Moimi objawami są biegunki, chęć wymiotowania, czerwienienie, pocenie się, mocne bicie serca. Spowodowane to jest nawet najmniejszym stresem np: Wyjście do szkoły, fryzjera, jazda autobusem. Proszę o pomoc w tej sprawie. Mam 18 lat, jestem mężczyzną. To pytanie jest skierowane do psychologa, który mi doradzi jak z tym walczyć

Dzień Dobry Panu,

Z Pana opisu wnioskuję, że doświadcza Pan zespołu stresowego przewlekającego się.

Jednak żeby postawić rozpoznanie potrzebna jest osobista Pana konsultacja u psychologa lub psychiatry.

Życzę Panu tylko dobrego samopoczucia,

Irena Mielnik-Madej
aneris@op.pl