Nerwica lękowa a wskazania do stosowania antydepresantów

Witam mam 35 lat cierpię na nerwicę lękową od 12 lat biorę lek alventa 150 i ostatnio bardzo źle się czuję. Niewiem co mam robić wspomnę że boję się nowych leków. czy konieczny jest antydepresant?czy na lekach przeciwlękowe starczą. Bardzo proszę o poradę. Wspomnę jeszcze że mam dwoje małych dzieci A mąż pracuje za granicą.

Witam,
W takich zaburzeniach konieczne jest najczęściej łączenie psychoterapii i farmakoterapii, z naciskiem na to pierwsze. To, czy konieczny jest nowy lek, może potwierdzić jedynie psychiatra po Pani badaniu. jeżeli jednak nie korzysta Pani z psychoterapii to należy poważnie rozważyć tą metodę leczenia.
Pozdrawiam.

Dzień dobry!
Przy Pani dylematach zalecam koniecznie wizytę u psychiatry. To lekarz w porozumieniu z Panią powinien dobrać jak najbardziej odpowiednie leczenie.
Z wyrazami szacunku
Barbara Sulanowska

Witam serdecznie, aby odpowiedzieć uczciwie na to pytanie musiałbym Panią zbadać.
Tymbardziej, że należę do zwolenników niefarmakologicznego leczenia nerwicy lękowej.
Nie wiem jak daleko ma Pani do Warszawy, jeżeli niedaleko to dobrze by było zamówić sobie wizytę. Alternatywnie mogłaby Pani skorzystać z porady online.
Pozdrawiam i życzę zdrowia