Nerwica lękowa a złe samopoczucie po Asertinie

Witam. Jestem Ola i mam 21 lat. Cierpię na nerwicę lękową, brałam asertin 50 prawie 3 lata i odstawiłam lek na 3 tygodnie poniewaz było naprawde dobrze, ale po odstawieniu znow zaczelam miec ataki paniki i czuc sie niespokojnie wiec Lekarz (psychiatra) znow kazał mi brac ten lek. Czy znow moj organizm musi sie przyzwyczaic do tego leku i nie zacznie działac od razu ? czy są jakies skutki uboczne ? strasznie sie boje i czuje sie fatalnie. Wzięłam dzis od 3 tygodni asertin i na nic nie mam ochoty

Mgr Ewa Wójcik Psychologia

Pani Olu,
powtorne przyjmowanie tego samego leku nie gwarantuje poprawy, moze sie Pani po nim czuc inaczej...dlatego psychiatrzy zaczeli pracowac nad terapiami bo ich leki dzialaly na krotka metę. Nie myslala Pani o terapii? efekt bylby dluzszy jesli nie na zawsze. Te lęki sa wynikiem Pani błedow w mysleniu. Myslenie trzeba zmienic i powinno byc o niebo lepiej. Jest Pani mloda i cale zycie przed Pania, same leki bierzemy wtedy gdy nie ma dzialania terapii i w przypadku osob w podeszlym wieku.
Pozdrawiam cieplo !

Dzień dobry, w leczeniu nerwicy lękowej dobrze działa połączenie farmakoterapii z psychoterapią. Leki działają objawowo, a więc pozwalają pani na normalne funkcjonowanie bez lęku. Natomiast psychoterapia pozwala przyjrzeć się przyczynom pojawienia się nerwicy lękowej i sprzyja znalezieniu sposobów radzenia sobie z emocjami także bez leków. Zachęcam panią do psychoterapii, aby nauczyła się pani między innymi metod łagodzenia stresu, technik ułatwiających samouspokojenie się lub by pani potrafiła spojrzeć na problem wywołujący silną emocję, z innej perspektywy. Pozdrawiam serdecznie