Nerwica lękowa i atak paniki

Witam. Od 8 lat zmagam sie z nerwica lekową. Od 13 dni zazywam Spamilan 2x5 mg dodatkowo propranalol 10 mg w 5 dniu przyjmowania lekow wystapily skutki uboczne z atakiem paniki wyladowalam w szpitalu oczywiscie komplet badan wszystko ok. Jest to moj 3 zestw lekow.Obecnie pojawiaja sie stany lekowe kłucia jakby w sercu zawroty glowy brak rownowagi. Czy mam sie czym martwic?

Dzień dobry,

A czy poza stosowaną farmakoterapią podjęła Pani psychoterapię ?
Jeżeli nie, to namawiam na jej podjęcie w formie ambulatoryjnej lub proszę rozważyć leczenie na oddziale szpitalnym (Szp. Uniwersytecki w Krakowie).

Zarówno Spamilan (buspiron) jak i propranolol są w przypadku zaburzeń lękowych lekami pomocniczymi i cechują się słabym działaniem przeciwlękowym. W praktyce klinicznej stosuje się je jako leczenie wspomagające terapię formalnymi lekami przeciwlękowymi (nawet wówczas - rzadko). W opisywanej sytuacji wskazane jest całościowe badanie psychiatryczne w celu ustalenia jak najdokładniejszego rozpoznania. Dopiero wówczas można uzgadniać adekwatne leczenia, które oprócz farmakoterapii (działanie objawowe) powinno się opierać również na psychoterapii (oddziaływanie przyczynowe).