Nerwica lękowa i depresja a brak przyjęcia na oddział szpitalny

mam 20 lat i choruję na nerwicę lękową i depresję, miałam skierowania do Komorowa, do szpitala w Drewnicy, na ul Nowowiejską, na ul Dolną ale nie przyjeli mnie na żaden oddzial kazali iść do psychologa ale psycholog mnie wysyla na te oddziały bo nie wiem jak mi pomóc.... co mam w tej sytuacji zrobić? nie wiem gdzie mogę się jeszcze zgłosić na terapię która mam zaleconą, a nikt mi nawet adresów nie chce podac gdzie się je odbywa....

Witam serdecznie,
Pani trudności (nerwica lękowa, depresja) kwalifikują się do podjęcia psychoterapii. Warto przejrzeć ofertę instytucji, w których mogłaby Pani być objęta bezpłatnie psychoterapią, np. 1) Ośrodek psychoterapii i promocji zdrowia "Ogród", 2) SPZOZ Warszawa Wola - Śródmieście Poradnia Zdrowia Psychicznego Dorosłych ul. Płocka 49; 3) Przychodnia Zdrowia Psychicznego ul. Wołoska 137; 4) Akademicki Ośrodek Psychoterapii AOP przy Uniwersytecie Warszawskim. Podjęcie psychoterapii w tych miejscach może być uwarunkowane dłuższym okresem oczekiwania na pierwszą konsultację. W przypadku gdyby Pani sytuacja materialna na to pozwalała warto przejrzeć ofertę psychoterapeutów (np. ich strony internetowe, profile na portalach dot. zdrowia) i wówczas zdecydować się na bezpośredni kontakt telefoniczny i umówienie się na konsultację z danym psychoterapeutą. Podczas takiej konsultacji mogłaby Pani sprawdzić czy dany styl pracy psychoterapeuty Pani odpowiada i wówczas podjąć długoterminową psychoterapię.

Witam,
może Pani także szukać innych Oddziałów i Poradni Zdrowia Psychicznego, nie wiem czy miała Pani skierowanie na Oddział Dzienny? Niestety także nie znam powodów z jakich nie zostaje Pani przyjęta na Oddział, ale wiem, że na takich oddziałach zwykle istnieją jakieś kryteria przyjęcia, szczególnie, ze często jest to terapia grupowa. Proszę takiej odmowy nie brać do siebie. Trochę zbyt mało mam informacji, żeby cokolwiek więcej powiedzieć. Może się Pani ze mną skontaktować mailowo lub telefonicznie, może będę mogła Pani jakoś pomóc rozwiązać ten problem.