Nerwica lękowa i duży stres w pracy

Dzień dobry, zdiagnozowano u mnie nerwicę lękową, która objawiła się podczas dużego stresu w byłej pracy. Psychiatra przypisał mi paroksetynę (biorę 3/4 tabletki) na lęki przed jazdą samochodem - wcześniej nie miałam nigdy z tym problemu - jestem dobrym kierowcą. Strasznie denerwuje mnie ta przypadłość. Teraz jeżdżę już autem po mieście, ale za tydzień mam pojechać do Anglii samochodem - 16h - jak pokonać lęk? Tak daleko się boję. Boję się być zamknięta na autostradzie. Proszę o pomoc

Witam
Tydzień to bardzo krótki okres czasu.
Wskazana intensywna terapia psychologiczna
lub hipnoterapia.
Gdyby chciała Pani porozmawiać o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Pozdrawiam serdecznie

Witam Panią serdecznie, proszę przeczytać te dwa linki:

http://www.psychotherapie-live.de/nerwica/
http://psychotherapie-live.de/data/documents/STRES-zabija-akt..pdf

Jak z nich wynika a także z wielu badań naukowych najlepszą metodą na pokonanie nerwicy lękowej czy wielu innych rodzajów lęków i fobii są metody psychoterpeutyczne czasami hipnoterapeutyczne. Teraz niestety już za późno. Chodzi o kilkukrotne wizyty u psychoterapeuty. Co mogę Pani zaoferować to wykonanie dla Pani specjalistycznego nagrania terapeutycznego "pokonaj lęk" MP3, które powinna Pani słuchać przed wyjazdem. ( Koszt 150 zł) Jednak przed tem i tak musiałaby Pani odbyć sesję terapeutycznę Online przez Skypa, a czasu jest bardzo mało i nie wiem czy jest szansa aby z tym zdążyć.
W ostateczności nie Pani jedzie na tych tabletkach,
i jeżeli zna Pani jakieś techniki oddechowe albo metody medytacyjne, trenin autogenny, progresywną relaksację mięśni to nie ch Pan to robi co dwie godziny.
Proszę też opukiwać grasicę dosyć mocno, ale bez przesady 10 - 15 puknięć.
Poza tym proszę pić dużo wody,
U Rossmana można kupić - Doppel -Herz saszetki magnezu 400 + b6 do brania bez popijania 1 x dziennie nie więcej.
. Radziłbym także jechać z noclegiem,
i jeżeli będzie korek, który wywoła lęk lepiej zjechać
i jechać objazdem ( Umleitung) .
Po powrocie sugerowałbym aby Pani skontaktowała się ze mną - bo na lekach długo Pani nie pociągnie.
Pozdrawiam i życzę zdrowych i pogodnych świąt

Proszę podjąć psychoterapię poznawczo-behawioralną. Leki w tym wypadku raczej nie zniweluja problemu. Pozdrawiam