Nerwica lękowa i lęk uogólniony

Czy jezeli po 6 tyg. brania wenlafaksyny w dawce 75 mg na nerwice lekowa wciaz wystepuje lek uogolniony jest jeszcze szansa ze lek zadziala calkowicie? czy odpowiednie byloby zwiekszenie dawki? czy mozliwe jest ze uodpornilam sie na ten lek gdyz biore go 3 raz w zyciu. Pierwsze 2 razy zadzialala po miesiacu bez zarzutow

W tej sprawie warto skonsultować się z lekarzem prowadzącym. Czasem dobranie leków i ich dawki zajmuje trochę czasu. Zachęcam także do zgłoszenia się do psychologa i podjęcia psychoterapii- jest ona konieczna, by przyjrzeć się i poradzić sobie z przyczynami trudności (leki mają wpływ jedynie na objawy).

Witam,
Według mnie lepsza będzie psychoterapia a nie zwiększanie dawki leków. Proszę więcej przebywać na świeżym powietrzu: chodzenie z kijami, bieganie lub joga. Okolice Suwałk są bardzo piękne, proszę medytować w przyrodzie. Można zaproponować inne formy rekreacyjne na których warto się skupić, a nie na chemii. Jest pani zbyt młoda, aby uzależniać się od leków.

Pozdrawiam, Alicja M. Jankowska
http://psychoterapie-szczecin.pl/