Nerwica lękowa i myśli samobójcze a wizyta u psychiatry

Witam. Zmagam się z nerwicą lękową, niedawno pojawiły się u mnie myśli samobójcze. Chciałam się zapisać do psychiatry, ale jest problem z szybkim przyjęciem na NFZ. Stąd zdecydowałam się na prywatną wizytę. Nie wiem na ile wizyt będę mogła sobie pozwolić. Chciałam zapytać czy warto jest umawiać się na jednorazową wizytę z psychiatrą? Czy jest możliwość otrzymania pomocy po jednym spotkaniu? Pozdrawiam.
KOBIETA ponad rok temu

Witam. Nawet jedna wizyta u psychiatry będzie cennym źródłem informacji na temat Pani stanu zdrowia. Fachowa wiedza specjalisty pozwoli na postawienie diagnozy i zaplanowanie kolejnych kroków. Nie napisała Pani czy była już wcześniej u lekarza czy też to, że cierpi Pani na nerwicę jest tylko subiektywnym odczuciem. Czasem okazuje się, że opinia specjalisty diametralnie różni się od tego co nam się wydaje. Tak czy inaczej jeśli faktycznie ma Pani myśli samobójcze powinna Pani jak najszybciej udać się do psychiatry, który najprawdopodobniej przepisze leki żeby pomóc przetrwać najcięższy okres. W międzyczasie sugeruję zapisać się do lekarza na NFZ. Najlepiej byłoby połączyć kurację farmakologiczną z pomocą terapeuty. O szczegółach zawsze decydować powinien jednak psychiatra. Pozdrawiam.

Witam
Przede wszystkim chciałbym Pani powiedzieć, że podjęła Pani dobrą decyzję w kwestii konsultacji z lekarzem psychiatrą i myślę że powinna Pani z niej jak najszybciej skorzystać. Jak rozumiem nie chce Pani popełnić samobójstwa ale obawia się Pani swoich myśli. Być może są wynikiem tego, że nie radzi sobie Pani wystarczająco dobrze z objawami nerwicy. Oczywiście, że warto pójść na pierwszą (nawet jeśli ma to być jedyna) wizytę, gdyż lekarz będzie w stanie powiedzieć Pani z jakiej formy leczenia powinna Pani skorzystać (czy potrzebne będą leki, psychoterapia), udzieli też pomocy doraźnej jeśli uzna ją za konieczną. Warto zapytać o lekarza "z polecenia" w Pani okolicy - może ma Pani kogoś, kto mógłby polecić konkretnego specjalistę.
Oprócz konsultacji z psychiatrą proponuję Pani również wizytę u psychoterapeuty.
Pozdrawiam i życzę skutecznego leczenia. POWODZENIA