Nerwica lękowa i napady lęków

Witam mam 20 lat i mam problemy tak mysle z nerwica lekowa od 2 lat mam dziwne nie do opisania leki , zabuzenia normalneto toku zycia nie radze sobie juz a nie chce isc do lekazy z nfz zeby truli mnie lekami a na prywatnego mnie nie stac prosze o rade co mam robic ??

Pozdrawiam,
Justyna Owczarek- Skoneczna

Witam,
problemy lękowe sa bardzo złożone. Wynikają najczęściej z przeciążenia psychiki, kiedy to wszystkie możliwe sposoby radzenia sobie z emocjami zawodzą. Mają na nie wpływ zarówno czynniki genetyczne, konstrukcja systemu nerwowego, jak i doświadczenia wczesnego dzieciństwa (na ile było bezpieczne, ile dano nam miłości i wsparcia) a także doświadczenia dotychczasowego życia. Trzeba znaleźć źródła lęku i nauczyć się (z pomocą psychoterapeuty przeciwstawiać się im. Radzę zapisać się do Poradni Zdrowia Psychicznego na wizytę u psychologa, który pomoże Panu przeanalizować ten problem. Gdyby potrzebował Pan szerszych informacji, służę pomocą. Proszę zadzwonić na numer tel. podany na moim profilu.
Pozdrawiam. Krystyna Weigl-Albert

Polecam wizytę u psychologa - na NFZ. Psycholodzy nie "trują lekami" a pozwalają znaleźć przyczynę zaburzeń i powstawania lęków oraz uczą jak walczyć ze skutkami oraz przeciwdziałać pojawianiu sie nowych.

Witam... niestety nie ma wyjścia - trzeba komuś zaufać.Osobiście zachęcam do sprawdzenia w dziale informacji regionalnego oddziału NFZ, gdzie może Pan skorzystać z psychoterapii. Pytałbym o oddziały leczenia nerwic i poradnie leczenia nerwic i skorzystał z pomocy personelu tych placówek...
A co do leków... czy przy innych chorobach też ma Pan wrażenie, że lekarze z NFZ trują Pana lekami ? Pozdrawiam

Witam,

Z tego, co Pan pisze przypuszcza Pan, że objawy, których Pan doświadcza są związane z nerwicą - nie ma jednak takiej pewności. Rozumiem też, że ma Pan negatywne zdanie o leczeniu w ramach NFZ. Na wizyty prywatne natomiast nie może sobie Pan pozwolić. Sądzę jednak, że warto zweryfikować swoje przekonania w praktyce a jeśli już korzystał Pan z pomocy lekarza i nie chce Pan do niego wracać proszę skorzystać z pomocy innego specjalisty (może inna Poradnia lub inny lekarz - ma Pan prawo wybrać lekarza i placówkę, w której chce się Pan leczyć). Przede wszystkim jednak nie odrzucałbym z góry pomocy farmakologicznej. Po przeprowadzeniu wywiadu lekarz psychiatra będzie mógł zdecydować czy Pana dolegliwości świadczą o nerwicy i w dalszej konsekwencji wyjaśnić czy będzie konieczność przyjmowania leków (nie zawsze tak jest), jakich efektów po ich stosowaniu może się Pan spodziewać oraz czy leczenie będzie się sprowadzało do farmakoterapii czy będzie potrzebna również psychoterapia. Warto też wiedzieć, że lekarz nie zawsze przepisuje leki. W moim przekonaniu dobry lekarz nie przepisuje leków w sytuacji, kiedy ich stosowanie nie jest konieczne (wtedy kieruje tylko na psychoterapię). Powinien również wytłumaczyć Panu na czym będzie polegała rola leków w walce z nerwicą. Jeśli mimo wszystko nie chce Pan skorzystać z pomocy lekarza w pierwszej kolejności proszę udać się do psychoterapeuty (często jest możliwość skorzystania z bezpłatnej porady w Katolickich Poradniach Rodzinnych).
Proszę nie zwlekać - jeśli choruje Pan na nerwicę prawdopodobnie bez leczenia objawy będą się z czasem nasilały.

Powodzenia i życzę powodzenia.

witam,
nie wiem jakie objawy Pani ma, ale jeśli choć po części odpowiadają objawom typowym dla nerwicy to sprawa jest poważna, i nie uda się uzyskać pomocy tylko pisząc do specjalistów. Potrzebna jest farmakoterapia i psychoterapia. Radziłabym pójść do psychiatry i do psychologa.
pozdrawiam

Witam serdecznie,
Nie ma możliwości leczenia zaburzeń stanu zdrowia metodą forumową.Ponadto NFZ prowadzi również poradnie zdrowia psychicznego,w ramach których odbywa się też psychoterapia-najlepsza metoda terapii nerwic.Wymaga ona jednak,jak wszędzie czasu.Proszę więc zarejestrować się i poczekać na termin.Proponuję do tej pory uwzględnić możliwośc farmakoterapii,jeżeli jest ona bardziej dostęna dla Pana,gdyż obniża poziom lęku i pozwoli przynajmniej na nieprzerywanie aktywności życiowej.Dobrym sposobem jest równoczesne otoczenie się ludżmi,z którymi ma Pan dobry,bliski kontakt.
Pozdrawiam serdecznie