Nerwica lękowa i natręctwa przy zawrotach głowy

Ciśnienie 135/85 130/80 127/83 137/88Natomiast Puls i wyczuwalne w ciele tętno 98, 95, 92, 88, 93 poniżej 80 nie schodzi.Kręci mi się lekko w głowie i odczuwam ten Puls. Mam nerwicę lękową, natręctw(Miansec 10mg na noc, ale biorę dorywczo).Ostatnio dostałem od lekarza swojego Concor Cor 1,25, aby wyciszyć serce (puls).Inne choroby - zespół jelita drażliwego, reflux, przewlekłe zapalenie prostaty-wyniki moczu bardzo dobre.Martwi mnie to tętno, morfologia w normie, mocz norma, ekg dobre. Nerwica?

Witam. Trudno mi się wypowiadać na temat Pana schorzeń somatycznych - nie znam się na tym, nie mam wykształcenia medycznego. Skoro jednak otrzymałem to pytanie od Pana, to mogę poradzić coś jedynie w sprawie nerwicy. Z tego co Pan napisał wynika, że leczy się Pan z nerwicy wyłącznie farmakologicznie. To jest jedynie leczenie objawowe. Leczeniem pierwszego wyboru powinna być psychoterapia. Gdyby chciał Pan się w nią zaangażować, to w jednej z poradni (PZP, kontakt w ramach NFZ) w Rybniku (a więc chyba niedaleko od Żor) przyjmuje pani Anna Kominek, którą serdecznie polecam. Namiary telefoniczne na panią Kominek bez trudu powinien Pan znaleźć w internecie. Pozdrawiam

Witam
Uważam, że swoje wątpliwości powinien Pan konsultować z lekarzem psychiatrą, który Pana prowadzi. Warto żeby rozważył Pan podjęcie psychoterapii ponieważ w przypadku zaburzeń nerwicowych samo leczenie farmakologiczne nie wystarczy.
Pozdrawiam Ludmiła Kulikowska Kubiak

Witam serdecznie
Jeżeli zrobiła Pani wszystkie potrzebne badania i wyniki są w normie, jeśli jest Pani pod opieką lekarza z uwagi na podane przez Panią choroby, warto skonsultować się psychoterapeutą , który zdiagnozuje i pomoże wyciszyć jeśli te objawy wynikają z nerwicy lękowej , z natręctw. Oprócz kontrolowania stanu zdrowia, co już Pan zrobił, terapia pomoże uporać się z tymi objawami , zrozumieć ich przyczynę i wyciszyć je.
Pozdrawiam ciepło
Anna Ręklewska psychoterapeuta