Nerwica lękowa i niedoczynność tarczycy oraz wynik badania Holter EKG

Witam, mam 23 lata nerwicę lękową i niedoczynność tarczycy. W marcu miałam robionego Holtera, średnia czynność serca 91. Kardiolog zalecil tabletki ale ich nie dał twierdząc że jestem w wieku rozrodczym i pewnie będę planować dzieci. Chciałabym schudnąc okolo 5 kg jednak przy aktywności fizycznej mam wrażenie że dostanę wylewu lub sie uduszę..nie moge oddychać przez szybko walące serce. Na Holterze nie było widać żadnych wad serca.. Od czego zależy to że nie moge ćwiczyć przez swoje odczucia?

Natalia Ulewicz Dietetyk, Olsztyn

Witam,
W Pani przypadku konieczna jest wizyta u profesjonalnego Dietetyka i konsultacja.

Jak wygląda Pani aktywność? Proszę ją opisac, może jest zbyt duża do mozliwości??

Witam. Pisze Pani, że ma nerwicę lękową. Problemy z sercem mogą brać się właśnie z niej. Polecałabym wizytę u psychoterapeuty i pracę nad zrozumieniem własnych emocji. Być może wydarzyło się w Pani życiu coś, co "uwiera Pani serce". O tych problemach warto porozmawiać z psychologiem. A do zdrowego odchudzania warto zabrać się pod kierunkiem trenera zdrowego stylu życia. Wysiłek fizyczny należy zaczynać od małych zadań i zwiększać je w czasie. Nie od razu i nie wszystko na raz. Powodzenia